D10 DRIFT BATTLE OF POLAND

W roku 2014, obserwując dotychczasowe zawody i spotkania RC Drift w Polsce, postanowiliśmy połączyć siły i zorganizować cykl zawodów dla polskich drifterów. Tak narodziła się wspólna idea którą nazwaliśmy D10 Drift Battle of Poland.

Siłą wielu osób w kolejnym 2015 roku zorganizowaliśmy zawody w różnych lokalizacjach. Począwszy od Częstochowy i znanego już wszystkim „rc driftway” poprzez Warszawę z klimatycznym „rc drift park”, Wrocław ze swoją „driftownią” a także polskie zagłębie naftowe – Płock z torem „drift rc” aż do Kielc gdzie od wielu lat gniazduje z bardzo bogatą historią „rc all star bash”. Tam zaplanowaliśmy finał zawodów.

Cykl z 2015 roku pokazał jak wiele potencjału drzemie w naszych RC  kierowcach. To było motorem do organizacji kolejnych cykli zawodów D10 Drift Battle of Poland. Wiedząc, że aby sprostać temu potencjałowi musimy przygotować coś wyjątkowego. Dlatego kolejny rok to czas przestoju w naszej oficjalnej działalności. Ale tylko dlatego aby w roku 2017 wystartować z nowym cyklem w nowych lokalizacjach i ze zmienionymi nawierzchniami torów. Pod potrzeby zawodów ale i także pod nowe trendy w RC Drifcie, zostały przygotowane tory wylewkowe. Całkowicie odeszliśmy od jazdy po „dywanie”. Tor w Warszawie „rc drift park” pod te potrzeby i wymagania zmienił nawet lokalizację. Zmiana ta okazała się być strzałem w dziesiątkę i w pełnym zachwycie jednogłośnie stwierdziliśmy, że I runda kolejnego cyklu tam właśnie się odbędzie. Było zacnie. Kolejne spotkania to gorący lipcowy Płock, Wrocławskie Psie Pole i finał w Częstochowie w sąsiedztwie pobliskiej koksowni. Sezon zakończyliśmy w październiku.

W tym roku (2020) podobnie jak  w 2019 cyklu nie będzie. Przygotowaliśmy coś lepszego. Kilkudniowa impreza w klimacie modelarskim podczas targów HOBBY w Poznaniu na terenie MTP.

Chętnych zapraszamy już w piątek 4 września do pawilonu numer 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wraz z MTP przygotowaliśmy szereg atrakcji w tematyce modelarstwa. Sobota i niedziela to nie tylko czas ogólnopolskich mistrzostw w RC Drift RWD organizowanych przez D10 Drift Battle of Poland ale także targi Hobby. Targi Hobby to wyjątkowe i największe w skali kraju wydarzenie gromadzące producentów i dystrybutorów modeli, makiet, akcesoriów, materiałów oraz narzędzi modelarskich, kluby, modelarnie i wydawnictwa. Coś dla siebie znajdą tutaj fani gier towarzyskich, komiksów, a także hobby spod znaku nowoczesności, takich jak: virtual reality, drony, druk 3d i robotyka.

 

W imieniu D10 Drift Battle of Poland zapraszamy do odwiedzenia nas w dniach 04-06 września a także do uczestnictwa w Ogólnopolskich Mistrzostwach w RC Drift RWD.